Eğrilme Optik İllüzyonu

Bu çok klasik, neredeyse optik göz yanılsamalarının ilk başladığı dönemlerden gelen bir göz yanılması. Bütün kareler yatay olarak doğru hizalama da ve aynı ebatta olmalarına rağmen sanki bir taraf diğer tarafa göre daha büyük ve gittikçe daha da daralıyormuş gibi görünüyor. Dekorasyonda fazla maliyet çıkarmadan uygulanabilecek bir göz yanılması. Acaba bu illüzyonu keşfeden kafayı bulmuş bir fayans ustası mıydı :)

Eğri duran kareler göz yanılması
Eğri duran kareler göz yanılması

Eğriymiş gibi duran kafe fayans duvarı
Eğriymiş gibi duran kafe fayans duvarı
Fayans demişken burada bir kafe bu göz yanılmasını kafenin dış duvarına uygulamış. Güzelde olmuş.Dış cephe giydirme optik illüzyon
Dış cephe giydirme optik illüzyon
Aynı göz yanılması illüzyonu bir iş merkezinin dış cephesine uygulanmış. Çok da ilginç olmuş. Bence bir binanın dış cephesi en az iç dekorasyonu kadar güzel ilginç ve eğlenceli olmalı, en iyi reklam insanları şaşırtmaktır. Çünkü şaşıran diğer insan çevresindeki insanları da şaşırtmak ister ve reklamınızı yapar.
Hiç yorum yok:


Yorumlar hemen yayınlanır ancak lütfen ahlaki kurallara önem gösterin. Güzel yorumlarınız için teşekkürler. (Not: Bazı resimlere büyük ekrandan bakmanız gerekebilir.)


Popüler