Hareketli Kör Nokta Testi Yanılması

Ne oluyor bu animasyonda. Ekrana 20 cm mesafeden sol gözünüzü kapatarak soldaki küçük noktaya bakın ve siz görün. Hareket eden büyük nokta kayboldu mu? Peki neden kayboluyor? İnsan gözünün arkasında göz tarafından algılanan ışık sinyallerinin beyne iletildiği sinir bağlantısı mevcuttur. Bu sinir bağlantısının oluştuğu yerde ışık algılayan hücreler yoktur. Bu nedenle görüntü bu noktaya düştüğünde beyne herhangi bir sinyal gitmemektedir ve orada bir şeyler olmasına rağmen siz duruma bihaber ve Fransız kalmaktasınız. Buradaki animasyonun hareketli olmayan versiyonu için bu sayfadaki kör nokta testini ziyaret edebilirsiniz.

Hareketli Kör Nokta Göz Testi
Hareketli Kör Nokta Göz Testi
( 6 yorum )
6 yorum:

Adsız
Ne yaptıysam kaybolmadı mübarek :D
4.4.12
Admin
Sol gözünüzü kapatıp, sağ gözünüz ile sol taraftaki küçük noktaya bakacaksınız. 20 - 30 cm mesafeden. Şimdi denedim bende yine kayboluyor. Aslında kaybolmaması iyi bir bakıma, gözünüzden bir şey kaçmıyor demek ki :))
4.4.12
Kayra Ozdemir
bendede olmuyo :))
11.5.15
Adsız
çok ilgiç
21.6.12
Adsız
ilgiç değil ilginç :p
7.6.13
Uğur İskender
Bende kaybolmadı. 8|
13.1.16

Yorumlar hemen yayınlanır ancak lütfen ahlaki kurallara önem gösterin. Güzel yorumlarınız için teşekkürler. (Ayrıca bazı resimlere bilgisayardan bakmanız gerekebilir.)


Popüler